Szolgáltatáslista

Egyesületi érdekképviselet:

* Segítségnyújtás.
* Klubfoglalkozás.
* Javaslatétel a MEOSZ felé fogyatékosokat érintő ügyekben.
* Akadálymentesítéshez segítségnyújtás.
* Önálló Életvitel Központ működtetése.

Támogatásokkal kapcsolatos teljes körő támogatás és felvilágosítás.
* Gépjárműszerzési és átalakítási támogatás.
* "Telefonnal a rászorultakért" Alapítvány pályázatai.

Egyéb szolgáltatások:

* Vox Humana újság kiadása.
* Gyógyászati segédeszközök igénlése.
* Úszásoktatás.
* Rendezvények, szabadidős programok szervezése.
* Munkalehetőség biztosítása.

KLUBFOGLALKOZÁSOK

Sclerosis Multiplex (SM) Klub

Klubvezető:                          Vadászné Szabó Aranka

Telefon:                                 06-42/455-847            +36-30/651-3214

E-mail cím:                             vadara@freemail.hu

Klubfoglalkozás:                  Minden hónap második kedden 14-16 óráig az

Esély Centrumban.

Reuma Klub:

Klubvezető:                           Fejes Istvánné

Telefon:                                  06-42/783-489

E-mail cím:                              fejesnemagdi@gmail.com

Klubfoglalkozás:                   Minden hónap első hétfőn 14-16 óráig az Esély Centrumban.

Sakk-kör:

Vezetőedző:                          Tóth László

Telefon:                                 42/431-634                 +36-20/9949-366

E-mail cím:                             laguri@freemail.hu

Edzés:                                     Igény szerint versenyek előtt az Esély Centrumban.

Ifjúsági csoport:

Csoportvezető:                     Tarjányi István

Telefon:                                  +36-20/504-2121        E-mail cím:    stevensen@vipmail.hu

Csoportvezető helyettes:    Szabó Katalin Éva

Telefon:                                  +36-30/667-1036        E-mail cím:    sarkusz@freemail.hu

Csoportfoglalkozás:           Előzetes egyeztetés alapján, igény szerint az Esély Centrumban.

Hogyan kérhető az egyesületi tagfelvétel

Sokszor fordulnak hozzánk olyan mozgássérült sorstársak, akik egyesületünk tagjai kívánnak lenni, szeretnének bekapcsolódni, megismerni a megyei egyesület, a helyi csoportok és a klubok munkáját, találkozni hasonló sorsú tagtársakkal, részt venni szabadidős és kulturális programokon, esetleg munkát vállalni vagy támogatást igényelni, de nem tudják milyen feltételekkel kérhető a tagfelvétel.

Fontos tudnivaló a tagfelvétellel kapcsolatosan:

Tagja lehet Egyesületünknek az a személy, aki mozgásszervi diagnózisa alapján mozgáskorlátozottságát és megváltozott munkaképességét igazolni tudja, illetve Egyesületünk érdekkörébe tartozó képzésben, foglalkoztatásban, ellátási rendszerében vesz részt.

Ø OOSZI, ORSZI, NRSZH, RSZSZ szakvéleménnyel rendelkezik,

Ø fogyatékossági támogatásban részesül,

Ø magasabb összegű családi pótlékra jogosult,

Ø olyan kórházi zárójelentése, vagy szakorvosi lelete van, amelyből egyértelművé válik a súlyos mozgáskorlátozottsága és/vagy megváltozott munkaképessége.

A tagfelvételi kérelemhez az okmányról fénymásolatot kérünk csatolni!

A tagsági viszony létesítése önkéntes, mellyel a kérelmező vállalja az éves rendszeres tagdíj befizetését.

Jelenleg az éves tagdíj felnőtteknek: 1800,- Ft, gyermekeknek 18 éves korig 1000,- Ft, melyet minden év június 30-ig kell rendezni csekken, vagy személyesen az Egyesület székhelyén a pénztárban.

A nyilvántartásba vételhez pontosan, olvashatóan ki kell tölteni a tagfelvételhez szükséges „Adatlap”-ot. Csatolni kell a mozgáskorlátozottságot, megváltozott munkaképességet igazoló okmányok, valamint postai úton történő rendezés esetén a tagdíj befizetését igazoló csekk /feladószelvény/ fénymásolatát. Csak ezek együttes beérkezése után tudjuk felvenni tagjaink sorába a kérelmezőt, majd ezt követően megküldeni a tagsági igazolványt.

Tagfelvétellel kapcsolatban bővebb információ kérhető az Egyesület központi irodájában, vagy a helyi csoportvezetőknél ügyfélfogadási napokon személyesen valamint telefonon.

- fel -

Kezdőlap

Esély Centrum

Szolgáltatásaink

Támogató szolgálat

Nappali Intézmény

Jogszabályok

Segédeszközök

Vox Humana

Sorstársi tanácsadó

Kortárs tanácsadás

Közhasznúsági jel.

Link:

www.meosz.hu

www.mozgasserult.lap.hu

www.fogyatekos.lap.hu

www.fogyatekos.linkcenter.hu

Mérd meg az internet sebességed!

www.speedmeter.hu

Copyright 2012 Nyíregyháza, minden jog fenntartva.